Tabor tradicionalno organiziramo v okviru obveznih izbirnih vsebin. Zadnja leta je lokacija tabora CŠOD Radenci ob reki Kolpi. Začeli smo v šolskem letu 2002/03 kot naravoslovni vikend, povezoval pa je fiziko, kemijo in geografijo. V šolskem letu 2007/08 smo tabor razširili še z družboslovnimi vsebinami. Na taboru, ki poteka od petka do nedelje, vsako leto izberemo vodilno temo, ki povezuje vsa predmetna področja, ki so tisto leto zastopana. Dijakom želimo ponuditi čim bolj zanimive vsebine (astronomija, zdravje, hrana in šport, preživetje v naravi, sanjska šola, Jugoslavija …). Vzporedno potekajo tudi športne in družabne aktivnosti. Tabor torej nima zgolj izobraževalnega namena; v bolj neformalnih okoliščinah se dijaki med seboj in s profesorji bolje spoznajo, sproščeno ozračje pa jim nudi možnosti, da izrazijo vse svoje sposobnosti.