Začelo se je v lanskem septembru, ko mi je sodelavka Betka predlagala, naj se s skupino dijakov udeležimo 24. slovenskega festivala znanosti z mednarodno udeležbo Narava, človek in eksperimenti v organizaciji Ustanove Slovenske znanstvene fundacije. Tam naj bi prikazali delovanje fizikalnega sefa, s katerim smo se pred dvema letoma udeležili tekmovanja Videl, premislil, odklenil!, ki ga vsako leto organizira Hiša eksperimentov. Za priprave ni bilo obilo časa, zato sem v kakršen koli uspeh predstavitve rahlo dvomil, a dijaki so stvar vzeli zelo resno, z iskanjem znanja po svetovnem spletu naštudirali delovanje sefa in ga potem predstavili pred mednarodno komisijo.

Predstavitev je bila popoln uspeh in projekt je bil izbran za predstavitev na festivalu Science on Stage 2019 (Znanost na odru 2019) v portugalskem mestu Estoril, nedaleč od Lizbone. Festival je zamišljen kot srečanje učiteljev vse Evrope z gosti iz raznih koncev sveta; kot neke vrste priložnost za prikaz in izmenjavo najrazličnejših idej za poučevanje naravoslovja. … Preberi prispevek.

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)