Spoštovani  dijaki  in  starši!

Vabimo Vas, da se udeležite predavanja z naslovom: Tradicionalna, hibridna in gensko spremenjena semena ter posledice uporabe, ki  bo v četrtek, 4. 3. 2021, ob 17.00 uri. Predavanje bo potekalo na daljavo preko Zoom videokonferenčne aplikacije na spodnji povezavi:

https://arnes-si.zoom.us/my/natalija.zver  .

Veseli bomo, če boste vabilo posredovali tudi vsem, ki jih tematika zanima.

Predavanje organiziramo v okviru projekta dijakov drugih letnikov »Od semen in sadik do samooskrbe dijakov« v sodelovanju z ljubljanskim Botaničnim vrtom. Predava priznana strokovnjakinja ljubljanskega Botaničnega vrta Blanka Ravnjak.

Nekoč je bilo preživetje človeka odvisno od njegove učinkovite samooskrbe. Sam je vsako leto zbiral semena najkvalitetnejših rastlin, jih sejal, vzgajal in nato zanje skrbel, da so bogato obrodile. S komercialno vzgojo in gojenjem hibridnih vrst pa se je situacija spremenila. Velikokrat so že semena rastlin za sejanje tretirana z različnimi kemikalijami, bodisi so vrste genetsko spremenjene ali gre za hibride, ki nato v naslednjih generacijah izgubijo svoje lastnosti.

Natalija Zver

 

 

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)