Šolsko tekmovanje iz znanja sociologije

Na Gimnaziji Litija bomo v sodelovanju z Zvezo za tehnično kulturo Slovenije letos prvič organizirali tudi tekmovanje iz sociologije, na katerem se boste lahko dijaki drugih, tretjih in četrtih letnikov potegovali za bronasta priznanja in udeležbo na državnem tekmovanju, ki bo marca prihodnje leto potekalo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani.

Tema letošnjega tekmovanja je družina, literatura za šolski nivo pa je naslednja:

  • Učbenik za sociologijo v 4. letniku gimnazijskega izobraževanja, poglavje Družina.
  • Zaviršek, Darja. 2020. Družinski pojmovnik za mlade, založba Aristej – prva tri poglavja od strani 10 do strani 61 (»Družine, vsepovsod družine«, »Sorodstvo in njegova zapletena pravila« in »Zgodovina družin«).

Tekmovanje bo potekalo v torek, 21. novembra, ob 13.30 (7. šolsko uro) v učilnici za slovenščino.

Prijave zbiramo do vključno 16. novembra. Svojo udeležbo najprej sporočite na peter.laznik-eberl@gimnazija-litija.si.

Za več informacij o tekmovanju obiščite https://zotks.si/tekmovanje/sociologija/.

 

 

(Skupno 207 obiskov, današnjih obiskov 1)