Včeraj je skupina dijakinj v okviru prostih izbirnih vsebin, Vzgoje za mir, družino in nenasilje, obiskala Mladinski dom Malči Beličeve v Ljubljani, ki se ukvarja z vzgojo in izobraževanjem otrok in mladostnikov s čustvenimi in vedenjskimi težavami. Sprejela nas je ravnateljica, gospa Olga Rupnik-Krže, ki nam je razložila, kakšni otroci živijo v domu in kako poteka delo z njimi. Vsak otrok ima namreč svojo žalostno družinsko zgodbo, ki v domu postaja svetlejša.
Zaposleni se trudijo, da bi otrokom omogočili čim kvalitetnejše življenje. Vendar je to mogoče le z donacijami in pomočjo prostovoljcev.
Obiskali smo eno skupino ‒ družino. Namesto zagrenjenih in tihih otrok, ki smo jih pričakovali, so nas pričakali nasmejani, zgovorni otroci, odprti za druženje. Nekaj dijakinj jih je še dodatno razveselilo s košaro in vrečko priboljškov.
Lepo je spoznati, da obstajajo ljudje, ki se trudijo popraviti napake drugih in tako polepšati življenje otrok.

DSCN2563DSCN2572

 

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)