16. decembra smo na Gimnaziji Litija izvedli že tretje tekmovanje v izdelovanju in spuščanju papirnatih letal. Udeležilo se ga je 14 naših dijakov in dva učenca z OŠ Šmartno pri Litiji. Vsi so pokazali kar nekaj spretnosti v zlaganju papirja in spuščanju letal.

Tekmovalci so se ponovno pomerili v treh tekmovalnih disciplinah – čas poleta, dolžina poleta in natančnost mesta pristanka letala. Za izvedbo tekmovalnega dela sta skrbela dva bivša dijaka. V vsaki tekmovalni kategoriji so imeli tekmovalci dva poskusa, za končni vrstni red pa se je upošteval boljši.

Pet najboljših (Rok Sonc, 4. B, Matej Turk, 2. B, Luka Železnik, 4. A, Oto Medvešek, OŠ Šmartno in Tadej Pirc, 1. A) se je uvrstilo v finale, ki ga bomo izpeljali 24. decembra. Finalisti se bodo potegovali za tri sedeže v letalu arhitekta in pilota Marjana Leskovarja.

Hvala vsem udeležencem tekmovanja, predvsem pa hvala Matevžu, Mehmedu, Maticu, Benjaminu in Urhu.

Damjan Štrus, prof.

 Air2015-1   Air2015-2Air2015-5Air2015-4Air2015-3

(Skupno 202 obiskov, današnjih obiskov 1)