Učbeniški sklad 2024/25

UČBENIŠKI SKLAD

Dijaki Gimnazije Litija si lahko vsako leto v šolski knjižnici izposodijo učbenike iz učbeniškega sklada. Na voljo je izposoja celotnega kompleta učbenikov za določen letnik, posameznih učbenikov si ni mogoče izposoditi. Delovni zvezki niso vključeni v sklad. Seznam učbenikov se izdela vsako leto v skladu s Katalogom potrjenih učbenikov in je objavljen na spletni strani Gimnazije Litija. Dijaki v začetku junija dobijo obvestilo z naročilnico za izposojo učbenikov za naslednje šolsko leto. Prvi letniki obvestilo prejmejo ob vpisu.

IZPOSOJA

Izposoja učbenikov za tekoče šolsko leto poteka v šolski knjižnici konec avgusta in v začetku septembra.

IZPOSOJEVALNINA 

Za izposojo kompletov se plača izposojevalnina, ki znaša v skladu s Pravilnikom o upravljanju učbeniških skladov  največ 1/3 nabavne cene učbenikov.

Pravilnik o upravljanju učbeniških skladov nam dovoljuje, da vas lahko delno ali v celoti oprostimo plačila izposojevalnine. Če menite, da ste do tega upravičeni (nezaposlenost, več nepreskrbljenih otrok, šibko finančno stanje …), vas prosimo, da do 30. junij 2024 oddate svetovalni delavki ge. Tanji Boltin utemeljeno vlogo, na podlagi katere se bomo lahko odločili. S pisnim sklepom Vas bomo obvestili, ali ste lahko delno ali v celoti oproščeni plačila.

ODKUP UČBENIKOV (2023/24)

Učbenike, ki ste si jih izposodili v okviru učbeniškega sklada v šolskem letu 2023/24, lahko ob koncu šolskega leta tudi odkupite. Plačilo za odkup je dve tretjini nabavne cene učbenika. Cene odkupa so navedene v naročilnicah.

Če se odločite za odkup gradiva, izpolnite in oddajte ustrezno e-prijavnico s spodnjih povezav.

Odkup učbenikov 1. letnik (2023/24)

Odkup učbenikov 2. letnik (2023/24)

Odkup učbenikov 3. letnik (2023/24)

Odkup učbenikov 4. letnik (2023/24)

VRAČANJE UČBENIKOV

Izposojene učbenike boste dijaki 1., 2. in 3. letnika vračali v šolsko knjižnico ob koncu junija po vnaprej določenem razporedu.

Dijaki 4. letnika morate učbenike vrniti do konca mature.

Učbeniški skladi v SŠ

Seznami učbenikov za šolsko leto 2024/25

Seznami delovnih zvezkov in drugih gradiv za šolsko leto 2024/25

IZBIRNI PREDMET RUŠČINA (2024/25):

UčbenikPoehali! : russkij jazyk dlja vzroslyh : načalʹnyj kurs. Č. 1.1, Učebnik Černyšov, Stanislav Ivanovič ; Černyšova, Alla Vladimirovna, Založništvo in izdelava – Sankt-Peterburg : Zlatoust, 2019, ISBN – 978-5-907123-00-7

Gradivo za izbirni predmet ruščina ni vključeno v učbeniški sklad.

Delovni zvezekPoehali! : russkij jazyk dlja vzroslyh : načalʹnyj kurs. Č. 1.1, Rabočaja tetrad Černyšov, Stanislav Ivanovič ; Černyšova, Alla Vladimirovna Založništvo in izdelava – Sankt-Peterburg : Zlatoust, 2019.ISBN – 978-5-907123-02-1 (NI OBVEZNO)

NAROČILNICE ZA IZPOSOJO 2024/25:

Naročilnica za izposojo učbenikov v šolskem letu 2024/25 za 1. letnik

Naročilnica za izposojo učbenikov v šolskem letu 2024/25 za 2. letnik

Naročilnica za izposojo učbenikov v šolskem letu 2024/25 za 3. letnik

Naročilnica za izposojo učbenikov v šolskem letu 2024/25 za 4. letnik

Če želite, si lahko na spodnjih povezavah ogledate naročilnice za nakup delovnih zvezkov in drugih potrebščin ponudnikov:

KOPIJA-NOVA: https://www.kopija-nova.si/enostavno-narocanje?pmr=2gy&pmid=ixokin8t7qpm

DZS: https://www.dzs.si/

MLADINSKA KNJIGA: https://emka.si/pages/vse-za-solo-2024-25

 

 

 

(Skupno 3.548 obiskov, današnjih obiskov 1)