Spoštovani  dijaki  in  starši!

Vabimo Vas, da se udeležite predavanja z naslovom: Pomen samooskrbe in slovenska semenska banka, ki  bo v četrtek, 4. 2. 2021, ob 17.00 uri.

Predavanje bo potekalo na daljavo preko Zoom videokonferenčne aplikacije na spodnji povezavi:

https://arnes-si.zoom.us/my/natalija.zver  .

Veseli bomo, če boste vabilo posredovali tudi vsem, ki jih tematika zanima. Predavanje organiziramo v okviru projekta dijakov drugih letnikov »Od semen in sadik do samooskrbe dijakov« v sodelovanju z ljubljanskim Botaničnim vrtom. Predava strokovna sodelavka ljubljanskega Botaničnega vrta Katja Malovrh, mag. prof. pouč. bio in kem.

Z industrializacijo kmetijstva in spreminjanjem okolja skozi leta izginja veliko sort in vrst. Kdo skrbi za semena rastlin in zakaj je skrb za semena tako pomembna? Izvedeli boste kaj so semenske banke, kaj je njihovo poslanstvo ter kako delujejo in kako pri tem lahko pomagate tudi sami.                                                                                                              Natalija Zver

Vabilo na predavanje

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)